reportaż z urodzin

Sesja urodzinowa Olka

Sesja urodzinowa w domu.

Sesja urodzinowa Olka to tak naprawdę reportaż ze wspólnej imprezy Olka i jego kuzynki. Olusia poznałam rok wcześniej na sesji noworodkowej u niego w domu. Ogromną radością jest dla mnie jak modele wracają. Miło jest obcerwować jak rosną i móc to uwiedczniać na zdjęciach. Reportaż z urodzinek to okazja do zrobienia zdjęć bardzo ekspresyjnych. Ale nie tylko, przy tej okazji powstały również portrety rodzinne i indywidualne portrety dziecięce. Sesje zdjeciowe dzieci są bardzo wdziecznym tematem, ponieważ dzieci zazwyczaj są bardzo bezpośrednie i chętnie okazują emocje. A emocje na zdjeciach pamiątkowych są naiważniejsze.

Sprawdź ofertę / Umów sesję

Fotograf na urodzinki w domu.

Domowa sesja rodzinna.

Fotografia rodzinna – Sesja urodzinowa nie koncentruje się wyłącznie na jubilacie. Jest to reportaż z imprezy, na której, w jednym miejscu mamy całą rodzinę. Żal by było nie skorzystać z takiej okazji, więc zawsze staram się, oprócz reportażu, wykonać kilka zdjęć rodzinnych pozowanych. W przypadku urodzin Olusia mieliśmy do dyspozycji ogród, który zawsze jest super scenografią. Sesja w ogrodzie to taki mini plener. Oczywiście to my musimy się dostosować scenariuszem sesji do możliwości ogrodu, nie odwrotnie. W przypadku imprezy Olusia i jego kuzynki z ogrodu wycisneliśmy 100%. Były bańki, zabawa i gonitwy ale rónież znalazło się miejsce na kilka pozowanych zdjeć rodzinnych.

Naturalna sesja rodzinna w domu.

Światło w fotografii. O świetle można by opowiadać bez końca. Jest ono chyba jednym z najważniejszych czynników wpływających na powodzenie sesji zdjeciowej. Trzeba pamiętać o kilku zasadach, ewentualnie umiejętnie je łamać:

  • nie jest przyjemnie jak razi nas słońce, nikt tego nie lubi. Jak nie jest nam przyjemnie to jesteśmy niezadowoleni 🙂 to taka oczywiśtość. Druga oczywistość to taka że jak jesteśmy niezadowoleni to wychodzimy nie łądnie na zdjęciach. A tak na serio, w mocnym świetle wszyscy mrużą oczy, wykrzywiaja twarze i to nie wychodzi dobrze na zdjęciach.
  • gdy mamy już rażące światło, możemy ustawić modeli tyłem do źródła światła. Idealnie w takiej sytuacji, jest mieć bendę, dzięki której rozświetlimy twarze.
  • oczywiście alternatywą do powyższego jest również poszukać półcienia, jeśli mamy taką możliwość.

Zdjęcia z urodzinek w domu.

Sesja dziecięca + sesja urodzinowa. Sesja dziecięca to główny temat tego wpisu, więć teoretycznie powinnam od niego zaczynać. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby zakończyć mocnym akcentem. Sesja dziecięca, zwłaszcza sesja urodzinowa to kopalnia emocji. Mali bohaterowie bawia się, cieszą, rozpakowują prezenty. Cudownie jest podpatrywać spontaniczne reakcje dzieci, zwłaszcza kiedy przestają zwracać na nas uwagę.

chętnie odpowiem na twoje pytania