naturalna sesja rodzinna

Sesja rodzinna Hani i Tomka

Sesja rodzinna w domu.

Sesja rodzinna Hani i Tomka to już nie była sesja noworodkowa, ponieważ Tomasz był już dużym chłopcem miesiąc +. Podczas sesji naturalnych, zazwyczaj domowych, nie jest już istotny wiek maleństwa. Wiek brzmi zabawnie bo jeszcze go liczymy w dniach lub miesiącach:)

Maleństwa na rękach rodziców są spokojne i zadowolone a ich aktywność tylko dodaje uroku zdjęciom.

Sprawdź ofertę / Umów sesję

Fotograf na sesję noworodkową w domu.

Domowa sesja noworodkowa.

Co wybrać sesję: noworodkową w domu czy w studio? Na ten wybór składają się dwie, istotne informacje.

  1. Wiek maluszka, liczony jeszcze w dniach. Jeśli Wasz przeuroczy, różowiutki potomek ma mniej niż 21 dni. A tak na prawdę dobrze aby miał mniej niż 14. Wtedy możliwa jest zarówno sesja studyjna jak i domowa. Wiek maluszka jest istotny tylko przy sesjach studyjnych.

Sesja noworodkowa w studio.

Dlaczego przy sesjach studyjnych jest ważny wiek maluszka? Wynika to z tego, że maleństwa po 14 dniu życia zaczynają być bardziej ciekawe świata. Wzrasta ich aktywność ruchowa i do głosu zaczyna dochodzić temperament. 

Przez większość czasu na noworodkowej sesji studyjnej, staram się ululać maluszka. Jak już osiągnę połowę sukcesu i maleństwo zaśnie. 

Staram się ułożyć Je w zakładanej pozycji. Wszystko staram się robić maksymalnie cichutko i delikatnie aby nie zauważyło zmiany. Ale jednocześnie na tyle szybko abym zdążyła zrobić zdjęcie zanim maleństwo się poruszy.

Sesja niemowlęca w domu.

Na sesjach domowych maleństwo może być starsze. Gdy wykonujemy sesję w domu, w objęciach rodziców to ilość dni, którą liczy maleństwo nie jest już istotna. Sesje domowe mają bardziej naturalny charakter. 

Zależy mi aby pokazać na zdjęciach Wasze uczucia. Tzn. jak okazujecie sobie uczucia. Wasze uśmiechy i wzajemną czułość. Aktywność maluszka jak najbardziej wpisuje się w stylistykę takich sesji.

Sesja rodzinna z noworodkiem.

Sesja noworodkowa czy rodzinna? Jeśli już podjęliście decyzję, że wybieracie sesję w domu to nazewnictwo jest sprawą drugorzędną. Sama mam problem z nazywaniem sesji 🙂 Ponieważ sesja domowa to po prostu sesja domowa

Jeśli bierze w niej udział noworodek to dla ułatwienia komunikacji nazywamy ją noworodkową. Jeśli dzieci są starsze to używam nazwy sesja rodzinna. Wszystkim sesjom lifestyle, domowym przyświeca ten sam cel. Pokazanie waszych uczuć, ruchu zabawy i przede wszystkim miłości.

Sesja noworodkowa z rodzeństwem i rodzicami.

Ile osób może być na sesji rodzinnej? Nie narzucam żadnych ograniczeń dot. ilości uczestników sesji lifestyle. Na większości zdjęć będą pojawiać się od 2-4 os. Tak jak naturalnie w zabawie. Nie wszyscy są zaangażowani w równym stopniu. Nie wszyscy na raz mogą być bohaterami kadru. 

Dlatego płynnie podążam za Wami, wyłapując to co cenne i ciekawe. Na sesjach naturalnych dominuje ruch i spontaniczność. Oczywiście, jeśli tego potrzebujecie, podpowiadam Wam jak się ustawić. Jest bardzo wiele sprawdzonych póz. Jeśli tylko chcecie przerabiamy po kolei wszystkie lub tylko wybrane.

chętnie odpowiem na twoje pytania