sesja ciążowa studyjna

Sesja ciążowa w bieli

Sesja ciążowa w bieli to... minimalizm o którym mogę pisać bez końca:

Fotografia ciążowa nie jedno ma imię.  Dzisiaj chcę przedstawić Tobie jej białą wersję. Nie da się ukryć, że od kiedy odkryłam (a raczej odkryto przede mną) sesje w bieli, to zakochałam się w tej stylistyce. 

Minimalistyczna seja ciążowa w studio.

Czym się charakteryzują sesje w bieli?

 • prostota, czyli minimum dodatków. Ty grasz na tej sesji główną rolę. Tzn. nic nie odciąga uwagi od Ciebie, żadnych ozdobników i przeszkadzaczy.
 • naturalność, czyli delikatny makijaż, który w razie potrzeby lekko podkręcam podczas retuszu. Miękkie, naturalne pozowanie, czyli bez wydumanych ustawień. Klimat ma być trochę taki jak rano, po przebudzeniu w leniwy niedzielny poranek.
Sprawdź ofertę / Umów sesję

Fotograf ciążowy Trójmiasto

Naturalna sesja ciażowa w studio.

Zdjęcia w tej galerii są takie odważne, nie wiem czy takie chcę, nie wiem czy się odważę, nie wiem czy się nadaję?

Zaczynając od początku. Czy te zdjęcia są odważne? To w sumie w większości zależy od Ciebie. Ta sama poza wykonana przez kobietę „nieśmiałą” będzie niosła ze sobą inne emocje niż dokładnie ta sama poza wykonana przez kobietę „dominującą”.  Ale skoro na sesji jesteśmy tylko my dwie, i jeśli nie wyrazisz zgody to nikt więcej tych zdjęć nie zobaczy, to…

Odważna sesja ciążowa, zdjęcia w bieliźnie.

Jak często masz okazję, żeby bezkarnie poeksperymentować? Teraz zaczynam pisać chyba o tym czy się odważysz. Nie ma żadnej presji. Sesję ciążową zaczynamy od stylizacji ubranych „skromnych”. A potem, jak poczujesz się już bezpiecznie i swobodnie, możemy ale nie musimy,  przejść do stylizacji odważniejszych. Zawsze to Ty podejmujesz decyzję. Poczynając od wyboru fotografa, aż po wybór zdjęć. 

Nie wiem jak pozować na sesji ciążowej.

Na każdej sesji ciażowej i nie tylko, mówię jak sie ustawić zeby wyglądać najpiękniej na zdjęciach.

Jeśli nie wiesz czy w ogóle chcesz takich zdjęć, to zasugeruję nie podejmuj decyzji przed ale po sesji. W trakcie sesji ciążowej wykonuję wiele ujęć, jedne skromniejsze inne odważniejsze. Na konsultacjach przed sesja ustalamy stylistykę, Twój ubiór, kolorystykę itp. W trakcie sesji próbujemy, po kolei, tego co wcześniej ustaliłyśmy. Oraz tego co wpadnie nam do głowy na gorąco. Parę dni po sesji przesyłam Ci dostęp do galerii online, w której znajdują się najlepsze zdjęcia z sesji. Ja dokonuję selekcji i wstępnej obróbki ale Ty podejmujesz ostateczną decyzje. Na tym etapie możesz stwierdzić, że zaproponowany przez mnie eksperyment to pomyłka i zostajesz przy swoim. Lub możesz stwierdzić, ze to był strzał w dziesiątkę i wybrać zdjęcia, których się obawiałaś. Lub zlokalizować swoją decyzje gdzieś pośrodku.

Sesja ciążowa dla każdej kobiety.

Jak widzisz, więc czasami podjęcie ryzyka niesie za sobą tylko możliwość wygranej. Na koniec obawa, która pożera najwięcej naszych (moich bardzo) sił życiowych. „nie wiem czy się nadaję”? Niezmiernie rzadko spotykam kobiety, które nie maja zastrzeżeń do swojego wyglądu. Nie będę tu przytaczać przykładów, bo każda z nas niesie w sobie ich lawinę. Może rzeczowo w punktach odniosę się do najczęstszych. Forma uporządkowana jest chyba bardziej przekonywująca niż ścian tekstu.

Sesja ciążowa z retuszem skóry.

 • Cera lub skóra na ciele ostatnio się pogorszyły. Jeśli jesteś już na końcówce ciąży i chciała byś mieć sesję ciążową, to nie zwlekaj bo życie może postawić Cię przed faktem albo raczej po fakcie. Podczas postprodukcji wykonuję retusz skóry, polegający na: usunięciu krostek, celulitu, blizn, siniaków itp. Podczas tego procesu, również lekko wygładzają się zmarszczki i drobne nierówności. Jeśli masz konkretna obawę lub sugestię, mów śmiało.
 • Rozmiar ciała lub jakiejś jego części Cię krępuje. Czy tego chcesz czy nie, zawsze kadruję zdęcia tak, żeby kobieta wyglądała najpiękniej i najatrakcyjniej. Jeśli masz konkretne oczekiwania, mów śmiało przed sesją. Kadrowania to sztuka kamuflażu. Ponad to uważam że ciąża to taki niezwykły moment, w którym nasz rozmiar jest atutem. Pamiętaj, że to Ty dokonujesz akceptacji zdjęć przed wydrukiem.

Najlepszy fotograf ciążowy w Gdańsku.

Biorę na siebie odpowiedzialność za efekt naszej współpracy. I uwierz mi, moim priorytetem jest abyśmy obie były zachwycone. Tak, obie, ponieważ dobrze wykonana praca mnie uskrzydla (chyba zaczynam brzmieć jak rasowa pracoholiczka).

Jak się przygotować do sesji ciążowej?

A teraz trochę lżejszy temat. Jak przygotować się do sesji ciążowej? 

 • Czysta przyjemność, porządnie się wyśpij. 
 • Przez kilka dni przed sesją nawadniaj organizm, wtedy skóra wygląda lepiej.
 • Zadbaj o manicure i pedicure. Na zbliżeniach na pewno będą widoczne dłonie. Na zdjęciach występujesz boso, więc stopy też mogą się załapać. Jeśli decydujesz się na lakier to wybierz naturalne, delikatne kolory, tak żeby nie wychodziły na pierwszy plan.
 • Bardzo ważna jest bielizna. Do sesji w bieli ważne aby była biała lub kremowa. Raczej pełna niż koronkowa. Załóżmy opcję, że będzie widoczna więc pamiętaj aby nie była zniszczona.
 • W studyjnej garderobie posiadam wybór sukienek, sweterków i narzutek, ale zachęcam weź ze sobą też kilka swoich rzeczy. Na konsultacjach przed sesja ustalimy co konkretnie.

Ile czasu trwa sesja ciążowa?

Zazwyczaj studyjna sesja ciążowa trwa od 45min-2godz. Zależy to głównie od pakietu na który się zdecydujesz. 

Kiedy najlepiej zapisać się na sesję ciążową?

Na sesję ciążową, bez względu na jej rodzaj i lokalizacje, warto decydować się gdy:

 • Brzuszek jest już jednoznacznie widoczny. Zazwyczaj przypada to mniej więcej na koniec ósmego miesiąca
 • Nie tylko brzuszek jest ważny. Najważniejsze jest Twoje samopoczucie. Zalecam nie zwlekać z sesją do samego końca, ponieważ czasami na końcówce ciąży psuje się samopoczucie. Możesz czuć się zmęczona. A jeśli Twój brzuszek będzie spory to po prostu może być ciężko i niewygodnie pozować. 
 • Jak już wybrałaś swój termin sesji, warto dokonać rezerwacji min. miesiąc wcześniej, żeby mieć gwarancję że będzie wolny.

Czasami zwalniają się terminy więc zdarza się również że rezerwacja last-minute jest możliwa. Ponad to w sytuacjach losowych możesz przesunąć termin sesji. 

Sesja ciążowa z partnerem.

Czy na zdjęciach może być również mój partner? Oczywiście. Znowu to Ty decydujesz czy sesja ciążowa ma być Twoją indywidualna sesja portretową, czy do kliku zdjęć chcesz zaprosić partnera. Możesz również zdecydować się na sesję ciążową o bardziej rodzinnym charakterze, z partnerem oraz starszymi dziećmi. Możemy też stworzyć formę mieszaną. To wszystko ustalamy na konsultacjach przed.

Minimalistyczna sesja ciążowa?

Czy cała sesja ciążowa musi być biała? Sesja ciążowa w studio ma kilka możliwych aranżacji, zarówno w zakresie kolorów jak i sposobu pozowania. W tym wpisie skupiłam się na naturalne sesji ciążowej w bieli. W kolejnych wpisach przedstawię inne możliwości. 

Zapraszam Cię do śledzenia bloga oraz do sprawdzenia oferty sesji ciążowych

Sprawdź ofertę / Umów sesję