fotograf Gdańsk

kilka słów o mnie

fotograf rodzinny gdańsk

Najwięcej można się dowiedzieć podczas rozmowy. Dlatego zachęcam, zadzwoń lub pozostaw swój nr tel. oddzwonię i odpowiem na Twoje pytania. Ale zanim to zrobisz, obejrzyj portfolio i upewnij się że warto. Będzie mi niezmiernie miło jeśli będę mogła zostać Twoim fotografem ciążowym z Gdańska lub wykonać dla Twojego maleństwa sesję noworodkową. Jeśli ten etap masz już za sobą to zapraszam Cię na sesję rodzinną w plenerze lub u Ciebie w domuo.  Co roku organizuję Mini Sesje Świąteczne, które oprócz bycia pamiątką są również atrakcyjnym prezentem pod choinkę dla dziadków.

chętnie odpowiem na twoje pytania
sesja-portretowa-danka-szafranska

Fotograf rodzinny Gdańsk // Trójmiasto

Danka Ławnicka (Szafrańska)

Witaj, nazywam się Danka Ławnicka (Szafrańska)  i oprócz bycia fotografem rodzinnym z Gdańska jestem przede wszystkim mamą dwóch córek Leny i Mai, które często i wytrwale mi pozują. Dzięki nim fotografia dziecięca to mój chleb powszedni. Najczęściej wykonuję sesje noworodkowe i ciążowe. Uwielbiam również spotykać się z Wami na sesjach lifestyle np.: sesjach rodzinnych w plenerze lub sesjach noworodkowych z rodzicami, u Was w domu. 

Bycie fotografem dziecięcym to nie tylko artystyczna wizja. To przede wszystkim radość z pracy z maluszkami. Podstawą są: cierpliwość, empatia i zrozumienie młodego człowieka. Zresztą to ostatnie zdanie jest podstawą nie tylko przy pracy z ludźmi ale również w prywatnych relacjach z drugim człowiekiem. Wierzę, że bycie dobrym człowiekiem zwiększa nasze szanse na szczęśliwe życie.

Dnia 27-10-22r. miałam przyjemność wziąć udział w programie Dzień Dobry tu Gdańsk, w którym opowiadałam o fotografii noworodkowej. Opowiadam sporo o przebiegu sesji, współpracy i przygotowaniu się. Serdecznie zapraszam do obejrzenia klikając w zdjęcie lub TU.

Z wykształcenia jestem architektem i przez 12 lat prowadziłam swoją autorską pracownię.  Jednak uważam, że życie jest zbyt krótkie, żeby stawiać przed sobą ograniczenia, zwłaszcza gdy wiatr wieje w dobrą stronę. A jednocześnie jest zbyt długie, żeby nie spróbować wszystkiego o czym się marzy. Parę lat temu spróbowałam fotografii i wpadłam jak śliwka w kompot. Dzień, w którym skończyłam czytać instrukcję obsługi aparatu był końcem Starego i początkiem Nowego. I chciało by się powiedzieć CHWILO TRWAJ. Cieszmy się każdym dniem i spełniajmy marzenia ile się da:).

Fotograf ciążowy Gdańsk

ponad to

Zajmuję się głównie fotografią ciążową w studio lub u Ciebie w domu. Zapraszam Cię również na sesję portretową w Gdańsku lub Ty możesz mnie zaprosić na reportaż z uroczystości, np.: reportaż z Chrztu Świętego, lub zamówić zdjęcia z Pierwszej Komunii Świętej. 

Jestem również fotografem noworodkowym z Gdańska. Sesje noworodkowe z rodzicami lub sesje niemowlęce z rodzeństwem wykonuję najczęściej u Ciebie w domu. 

W zależności od Twoich potrzeb, możemy wykonać sesję zmiksowaną tematycznie. Staram się działać nieszablonowo i jestem otwarta na Twoje oczekiwania. Nie wahaj się powiedzieć mi jeśli marzysz o sesji typu:

  • sesja ciążowa z partnerem, może mieć formę sesji plenerowej, sesji w domu lub portretowej sesji w studio. Umawiając się na sesję z mężem, nie jesteś skazana wyłącznie na wspólne zdjęcia. Część sesji możemy wykonać w stylu rodzinnym a drugą połowę tylko dla Ciebie w postaci zdjęć kobiecych lub sesji ciążowej sensualnej.
  • sesja ciążowa z dziećmi, oczywiście. Sesja ciążowa może mieć formę sesji rodzinnej, w której berze udział mąż i starsze dzieci. Lub może być sesją ciążową tylko dla Ciebie a dzieci i męża możesz zaprosić tylko do kilku ujęć. Wybór zawsze należy do Ciebie.
  • świąteczna sesja ciążowa, jeśli tylko masz taką ochotę możemy umówić się na Mini Sesję Świąteczną, na której wykonamy kilka ujęć typowo ciążowych
  • sesja noworodkowa z rodzeństwem, jeśli Twój maluszek ma już starsze rodzeństwo, oczywiście zapraszam je do wspólnych zdjęć. 
  • sesja rodzinna z niemowlakiem, każda sesja noworodkowa oraz niemowlęca zaczyna się od wspólnych zdjęć z rodzicami. Po to aby maleństwo mogło stopniowo i swobodnie aklimatyzować się w nowym miejscu.

Kombinacji jest tyle ile życiorysów, zadzwoń do mnie lub napisz i wspólnie stworzymy scenariusz sesji, który będzie Ci odpowiadał.

sesja kobieca
Danka Szafrańska portret
Danka Szafrańska portret
zdjęcia z wakacji

12-2021r. Miałam przyjemność udzielić wywiadu Kingdze Trzebiatowskiej. Wywiad ten powstał jako paca na zaliczenie, na studiach Kingi. To tylko lub aż 10 min. podczas których mówię w skrócie o wszystkim o czym zazwyczaj piszę. Pojawiło się również kilka tematów, których zazwyczaj nie poruszam (czyli trochę więcej o moim: dlaczego, po co, jak?). Wg. mnie Kinga wykonała, swietną robotę, posłuchaj 🙂

Fotografia daje mi spełnienie, a pasjonuje mnie w niej możliwość uchwycenia emocji, radości, ruchu lub spokoju. Sesja reportażowa lub sesja rodzinna jest żywiołem, ekspresją i relacją z człowiekiem. Sesje ciążowe i sesje noworodkowe emanują spokojem i intymnością, jak Yin i Yang uzupełniają się w moim sercu. Wykonuję sesje noworodkowe i zdjęcia ciążowe ale również sesje rodzinne i zdjęcia dziecięce. Sesja może odbyć się u Ciebie w domu, w studio lub w plenerze.

Nawet do zdjęć pozowanych w studio staram się wpleść naturalność i nutkę lifestylu. Ponieważ po latach to uchwycone emocje mają największą wartość i wywołują najwięcej wspomnień. Naturalne zdjęcia rodzinne to dobra forma do wykonania sesji noworodkowej z rodzeństwem i sesji dziecięcej. Staram się łapać momenty kiedy okazujecie czułość swoim dzieciom.  Sesje ciążowe emanują intymnością i ciepłem. 
 
Fotografia pełna miłości to dla mnie uwiecznianie Waszych relacji.
 
Rodzinne sesje plenerowe to spacery po lesie, pocałunki na łące czy wspólne patrzenie na horyzont lub szalona walka na śnieżki….
Zapraszam do obejrzenia galerii oraz do kontaktu. 
Danka Ławnicka – Twój fotograf z Gdańska
sprawdź szczegóły oferty

Jeśli masz swój biznes
sprawdź fotografię dla biznesu

Fotografia Wnętrz

Wykonuję zdjęcia wnętrz dla architektów / deweloperów / biur nieruchomości / osób prywatnych

Zaprezentuj światu swoje realizacje, przyciągnij odpowiednich Klientów za pomocą pięknych zdjęć nieruchomości.

Sprawdź szczegóły na:

www.wnetrza.dankalawnicka.pl

Fotografia Reportażowa dla biznesu

Gdy organizujesz konferencję, firmowy bankiet, bierzesz udział w targach lub chcesz zaprezentować Klientom wewnętrzny event firmowy, warto wykonać profesjonalny foto reportaż z takiego wydarzenia.

Sprawdź szczegóły na:

www.dlabiznesu.dankalawnicka.pl

 

Fotografia biznes lifestyle

Lifestyle biznesowy łączy w sobie zarówno zdjęcia wnętrz, zdjęcia reportażowe oraz zdjęcia wizerunkowe. Taką sesję można nazwać dniem z życia firmy. Wprowadzenie Klientów w życie firmy za pomocą fotostory, pozwoli nawiązać bliższą relację i wzmocnić zaufanie Klienta do oferowanej usługi.

Sprawdź szczegóły na:

www.dlabiznesu.dankalawnicka.pl

do zobaczenia na sesji