sesja-noworodkowa-gdansk

Jak się przygotować do sesji noworodkowej?

Jak się przygotowć do sesji noworodkowej w studio?

Najważniejsza rada w przypadku sesji noworodkowej brzmi trochę jak żart. 

 1. Przed sesją dobrze jest się wyspać dobrze. Ale jak młodzi rodzice mogą się wyspać skoro zazwyczaj zarywają noce? Pomińmy więc tą nie życiową radę i przejdźmy do drugiej, równie ważnej. 
 2. Zrelaksuj się i nie przejmuj efektem sesji. Ponieważ tym zajmę się ja. Poza tym zrelaksowane osoby lepiej wychodzą na zdjęciach. Podczas sesji, cały czas podpowiadam jak się ustawić żeby wyglądać atrakcyjnie i jednocześnie naturalnie. Czyli żeby nie było widać że pozujecie. 
 3. Ponieważ zależy nam (mi i Tobie)  na naturalnym efekcie, w zupełności wystarczający jest Twój codzienny makijaż lub jego brak. Po sesji zdjęcia poddawane są “ciałopozytywnej obróbce” O co chodzi? 
  1. Delikatnie podkręcam kolory, żeby każda skóra wyglądałą zdrowo i atrakcyjne.
  2. Wykonuję delikatny retusz skóry wszystkim uczestnikom sesji. Delikatny, czyli taki, po którym twoja skóra będzie wyglądała bez zarzutu a jednocześnie nie zamieni się w maskę.

Co ze sobą zabrać na sesję noworodkową?

 • Dla maluszka ma w studio potrzebne ubranka i i owijki. Natomiast rodzice występują w swoich strojach. Na sesję noworodkową w studio, zachęcam żeby ubrać się w jasne, naturalne i swobodne stroje. Super sprawdza się zestawienie kolorów białego i beżowego. 

Przed sesją noworodkową zadzwonię do Ciebie i wszystko omówimy podczas konsultacji przed sesją. Odpowiem na Twoje pytania i objaśnię wszystkie etapy sesji. Po to żebyś czuła się spokojna i nie martwiła tym co się wydarzy. 

 • Dla maluszka warto zabrać większy zapas pieluszek. Ponieważ częsta zmiana pozycji podczas sesji czasami przyspiesza pracę “malutkiej fabryki”.
 • Warto też zabrać ze sobą smoczek. Nawet jeśli Twój bobas jeszcze go nie używa. W takiej nietypowej sytuacji jaką jest sesja, smoczek często pozwala rozładować maluszkowi napięcie.
 • Jeśli Twoje maleństwo je wyłącznie z butelki, warto również zabrać ze sobą trochę więcej mleka. 

Co zrobić jak maluszek nie bedzie chciał zasnąć na sesji?

Noworodek wcale nie musi spać na sesji. Maluszki, które patrzą się w obiektyw są przesłodkie. Jeśli jednak zapragnie zasnąć to też super. Zawsze staram się doprowadzić maleństwo do stanu pełnego relaksu a jeśli w międzyczasie zaśnie to też ok.

Kiedy umawiać się na sesję noworodkową?

Termin sesji warto zarezerwować ok. jednego miesiąca przed Twoją wymarzoną datą. Nie przejmuj się tym, że termin porodu może się przesunąć. W każdym tygodniu rezerwuję sobie dni na sesje oraz dni na obróbkę zdjęć. Daje mi to możliwość elastycznego dopasowywania terminów w przypadku gdy np. maleństwo przyjdzie na świat tydzień wcześniej.

A ile dni powinien mieć maluszek na sesji noworodkowej?

Ponieważ wykonuję bardzo naturalne i swobodne zdjęcia, to wiek maleństwa nie jest tak istotny. Statystycznie maluszek do 14 dnia pozwoli sobie na ułożenie z rączkami na kokardkę pod bródką. Więc jeśli zależy Tobie na takiej pozie warto umówić się do 14 dnia życia maleństwa. 

Starszaki też często zgadzają się na takie pozowanie ale nie jest to już takie oczywiste. 

Wielkim atutem starszych bobasów jest fakt że przybierają na masie i są przesłodko okrąglutkie. Zaczynają również świadomie patrzeć i uśmiechać się do rodziców.

Uważam, że najważniejszy jest twój dobrostan po porodzie, ponieważ zdjęcia będą przepiękne, bez względu czy maleństwo ma dwa czy cztery tygodnie.

Sesja noworodkowa w studio

chętnie odpowiem na twoje pytania