fotograf noworodkowy gdańsk

sesje noworodkowe
w studio

Studyjne zdjęcia noworodkowe to pierwsze zdjęcia Waszego maluszka, które wykonywane są do 21 dnia życia ze względu na szybki rozwój maluszka. Jednak zalecany wiek to do 14 dnia. Ponieważ dzieci z każdym dniem stają się coraz bardziej aktywne i ruchliwe oraz coraz silniej manifestują swoją osobowość, dlatego przy starszych maleństwach wykonanie zdjęć takich jak w tej galerii może okazać się niemożliwe. Zdjęcia wykonuję w kilku stylizacjach, zazwyczaj są to dwa przebrania i dwa lub trzy ułożenia. Ponad to każda sesja noworodkowa zawiera również zdjęcia z rodzicami i rodzeństwem.

Sprawdź ofertę / Umów sesję

sesja noworodkowa w gdańsku

sesja noworodkowa pozowana

Każda sesja noworodkowa w studio dzieli się na trzy części:

  1. Część pierwsza to sesja noworodkowa z rodzicami. Jest to część siedząca i zawsze w bieli.
  2. Część druga to zdjęcia noworodka z rodzicami ale w wersji stojącej.
  3. Część trzecia to pozowane zdjęcia noworodka bez rodziców.

Prezentację galerii zdjęć noworodkowych zaczynam od końca, ponieważ indywidualne zdjęcia noworodkowe są niezaprzeczalnie najsłodsze.  Zdjęcia maleństwa mogą być wykonane w bardziej naturalny, swobodnym stylu. I nie ukrywam, że ostatnio jestem nim zauroczona. Wszystkich próbuję namawiać właśnie na bardziej naturalne zdjęcia noworodkowe. Oczywiście bardziej tradycyjne stylizacje również mają swoich zwolenników, wiec możesz je zobaczyć w mojej galerii i na takie się zdecydować. 

sesja noworodkowa Gdańsk
sesja noworodkowa w studio Gdańsk
sesja noworodkowa Gdańsk
Fotograf noworodkowy Gdańsk

sesja noworodkowa w gdańsku

Ile czasu trwa sesja noworodkowa?

Studyjna sesja noworodkowa trwa do trzech godzin. Czas trwania sesji jest ściśle związany z apetytem maleństwa. Czyli z ilością przerw na jedzenie. Druga rzecz która wpływa na czas sesji to aktywność maleństwa. Noworodki do 14 dnia życia zazwyczaj dłużej analizują czaso-przestrzeń zanim zdecydują się na ruch. Daje mi to czas na wykonanie zaplanowanego ujęcia. Dlatego właśnie zaleca się wykonywanie sesji noworodkowej do 14 dnia życia maleństwa. Ale statystyki sobie a życie sobie. Dlatego również starszakom powyżej 21 dnia, zawsze staram się wykonać pozy typowo noworodkowe i zazwyczaj nie mają nic przeciwko.

sesja noworodkowa studyjna
sesja noworodkowa w studio Gdańsk
sesja noworodkowa studyjna
sesja noworodkowa w studio Gdańsk

zdjęcia rodzinne z noworodkiem

sesja noworodkowa w B&W

Część stojącą sesji noworodkowej możemy wykonać na czarnym tle. Niestety nie mogę Ci podpowiedzieć co lepiej wybrać, czy zdjęcia na białym czy na czarnym tle. Ponieważ obie aranżacje bardzo mi się podobają i sama nie mogę się zdecydować. 

Jeśli zdecydujecie się aranżację sesji noworodkowej w B&W, należy zabrać ze sobą czarne ubrania na zmianę. I oczywiście nie zapomnijcie o dodatkowych bluzkach na wszelki wypadek. Ponieważ w tej części sesji noworodek występuje na golaska. 

Ponad to pamiętaj proszę aby na sesję noworodkową zabrać ze sobą dodatkowe pieluszki i pokarm dla maleństwa. Ważne jest też aby mieć ze sobą na sesji noworodkowej w studio smoczek. Nawet jeśli Twoje maleństwo nie korzysta z niego w domu. Jest to istotne, ponieważ, nietypowa sytuacja, jaką jest sesja noworodkowa, generuje czasami dużo emocji. Maluszek mogąc wyładować się na smoczku szybciej się relaksuje. A oczywiście z wielu powodów bardzo nam na tym zależy.

Fotograf noworodkowy Gdańsk
Fotograf noworodkowy Gdańsk
Fotograf noworodkowy Gdańsk
sesja studyjna noworodkowa
Sprawdź ofertę / Umów sesję