sesja rodzinna

Dzień Babci i Dziadka

Jaki prezent na Dzień Babci i Dziadka?

Oczywiście ja zawsze będę Was namawiać na sesję zdjęciową:).  Przy okazji pamiątkowych zdjęć z Dziadkami, które będą Was cieszyć po latach, taka sesja to również portrety maluszków. Dzieci tak szybko rosną i się zmieniają. Dlatego warto uwieczniać te ulotne chwile.

Sesja na dzień Babci i Dziadka?

Sesja na Dzień Babci i Dziadka może być wykonana u Was w domu ale również, tak jak ta, u mnie w studio. Sesja studyjna to wcale nie są sztywne, nudne zdjęcia. Zawsze staram się Was rozluźnić i wprowadzić swobodną atmosferę. Uważam, że zdjęcia na których się śmiejecie i na wzajem przytulacie są najlepsze. Oczywiście nie było by sesji bez choćby jednego, grzecznie upozowanego zdjęcia. 

Sprawdź ofertę / Umów sesję

Fotograf Rodzinny Gdańsk.

Jak wygląda sesja na dzień Babci i Dziadka?

To zależy. Gównie zależy od Waszego stylu i gustu. Oraz od efektu jaki chcemy uzyskać. Nie ma jednej słusznej odpowiedzi.  Mogę zaproponować dwa typy aranżacji:

  1. Sesja w bieli. Taka jak w tej galerii. Zdjęcia wykonane w białej aranżacji dadzą efekt bardziej  anielskiego i świetlistego klimatu. Mogą w odbiorze wydawać się bardziej niewinne. Sesję w bieli polecałabym do zdjęć z noworodkiem, niemowlęciem lub nadal małym starszym rodzeństwem.  Lub do każdej innej sesji, jeśli lubicie czystą, minimalistyczną biel.
  2. Sesja w ciemnych tonacjach. Czyli sesja w kolorystyce czarnej, szarej, grafitowej.  Taka ciemna kolorystyka daje efekt bardziej intymny, kameralny, artystyczny.

Jak się ubrać na sesję rodzinną?

Ja uwielbiam oba te klimaty i niezmiennie cieszę się, że część z Was wybiera stylizację białą a część czarną.  Ale miało być o tym jak się ubrać na sesję rodzinną? Trochę zeszłam z tematu. Zależy to więc czy wybierzecie sesję biała czy czarną? 

  1. Ubiór na sesję w bieli. Zalecam, a wręcz usilnie namawiam, aby ubrać się możliwie na biało. Co najmniej na bardzo jasno. Jestem zwolenniczką skromnego (nie wystawnego) stroju , który nie odciąga uwagi od modeli. Jeśli decydujecie się wprowadzić dodatkowy kolor, ważne aby był jeden i jasny. Rodzina na tej sesji zastosowała się do moich zaleceń i jestem bardzo zadowolona z efektu naszej współpracy:)
  2. Ubiór na sesję czarną. Nie będzie chyba zaskoczeniem jak napiszę, że najlepiej ubrać się na czarno. Z rzeczy, które nie są oczywiste dodam, że ładnie wygląda jak bluzki / koszule nie zakrywają szczelnie ciała. Ponieważ na czarnym tle skóra nabiera przyjemnego kolorytu i bardzo ładnie prezentują się odsłonięte, ramiona, dekolty, przedramiona.  I jeszcze jedna niespodzianka: granatowy to nie czarny i na zdjęciach to widać. Wiec aby efekt był na prawdę dobry warto ubrać się na czarno.

Konsultacje przed sesją rodzinną?

Wiem, że ciężko się połapać we wszystkich dobrych radach. Dlatego przed każdą sesja staram się z Wami przeprowadzić konsultacje. Jest to zazwyczaj rozmowa telefoniczna, podczas której ustalamy co się Wam podoba i jaki efekt chcecie uzyskać na zdjęciach. Opowiadam jak się ubrać na sesję i na jakie drobiazgi zwrócić uwagę. Nie obawiaj się pytać o wszystko co chodzi Ci po głowie.

chętnie odpowiem na twoje pytania